Ktoré futbalové tímy vyhrali najviac medzinárodných titulov?

Futbal, ako každý iný šport, reguluje vyššia organizácia FIFA. Tento orgán riadi všetkých oficiálne súťaže pokiaľ ide o národné tímy a pridružené športové kluby v každej krajine. Keď už hovoríme o medzinárodných tituloch, všetci hráči snívajú o tom, že by niekedy mohli vyhrať Liga majstrov, najprestížnejšia trofej na európskej úrovni, ale nejde len o tento šampionát. V Južnej Amerike organizuje Conmebol (juhoamerická UEFA) Copa Libertadores a Copa Sudamericana.

Mnoho historických tímov ako FC Barcelona, ​​Real Madrid alebo A.C. Milan O tieto trofeje sa uchádzajú posledných pár rokov a formujú sa z nich historické. Ale nie sú tu len európske tímy, do týchto skupín sa vkradla argentínska Boca Juniors. V tomto článku OneHowTo vysvetľujeme - podľa oficiálnych štatistík - čo sú tímy s najviac medzinárodnými titulmi majú vo svojom zázname.

A.C. Miláno - 18 titulov

AC. Historický taliansky klub Miláno získal väčšinu z týchto titulov za posledných 20 rokov pod kontrolou trénerov ako Arrigo Sacchi, Fabio Capelli či Carlo Ancelotti. Ale hráči si tiež zaslúžia byť menovaní, napríklad Halanders Van Basten, Gullit a Rijjkaard, Brazílčan Kaká, Ukrajinec Ševčenko a samozrejme Taliani Maldini, Baresi a Pirlo.

V získaných tituloch vyniká 7. liga majstrov, Z ktorých 5 bolo získaných v rokoch 1989 až 2007. Je však kuriózne, že Miláno nikdy nezvíťazilo v žiadnom Pohári UEFA, dnes známom ako Európska liga.

Boca Juniors - 17 titulov

Boca Juniors, argentínsky tím zo štvrte Boca v Buenos Aires, je latinskoamerický klub s najväčším počtom získaných medzinárodných titulov. Starý tím hráčov ako Maradona alebo Riquelme je inštitúciou v Argentíne aj v Južnej Amerike.

Založená talianskymi prisťahovalcami z Janova, Juniori Boca získali 17 titulov: 3 medzikontinentálne poháre, 6 pohárov Libertadores, 2 juhoamerické poháre, 1 superpohár, 4 poháre víťazov pohárov a 1 majstrovský pohár superpohára.

Nezávislé - 16 titulov

Ďalší klub z Buenos Aires, ktorým nie je River Plate, historický rival Boca, ale Independiente, je v tejto konkrétnej klasifikácii tretí. Tento tím dosiahol vo svojej histórii 7 pohárov Libertadores, posledný v roku 2009, keď ho práve Barcelona porazila vo finále majstrovstiev sveta klubov, predtým známych ako Medzinárodný superpohár.

Real Madrid - 15 titulov

Real Madrid, čo drží rekord výhier Ligy majstrov (alebo Liga majstrov) s 9 titulmi, to bola dlhá doba bez zisku najžiadanejšej trofeje. Naďalej však zostáva na štvrtej pozícii vďaka 3 medzinárodným superpohárom, 2 pohárom UEFA a jedinému európskemu superpoháru, ktorý dokázal zdvihnúť.

F.C. Barcelona - 14 titulov

Posledné roky F.C. Barcelona bola základom a posunula tento klub na piatu pozíciu, hlavne vďaka Dosiahnuté 3 Ligy majstrov od roku 2006 do roku 2011. Až do príchodu Guardiolu na lavičku, ktorý znamenal najlepšiu sériu v histórii klubu, vyhrala Barça iba jednu Ligu majstrov, zatiaľ čo teraz je na ceste k prekonaniu mnohých rekordov.

Ak si chcete prečítať viac podobných článkov Ktoré futbalové tímy vyhrali najviac medzinárodných titulov?, odporúčame vám vstúpiť do našej kategórie Šport.